کالاف دیوتی

کاهش پینگ در کالاف دیوتی موبایل

کاهش پینگ در کالاف دیوتی موبایل

بازی آنلاین کالاف دیوتی موبایل یک گیم وابسته به اینترنت است و تا کنون مخاطب های زیادی را جذب بازی خود کرده و با توجه به فضای رقابتی بودن کالاف دیوتی موبایل، روز به روز این بازی اکشن طرفداران بیشتری را جذب خود می کند.

یکی از مشکلاتی که برای گیمر های بازی آنلاین در ایران به یک معضل جدی تبدیل شده، افت سرعت در بازی یا به اصطلاح افزایش پینگ حین انجام این بازی ها است که باعث می شود عملکرد بازیکن ناخواسته در بازی به علت افزایش پینگ دچار اختلال شدید شود. نسبت به سایر رقبا، ضعیف تر عمل کند و در بازی شکست بخورد، جم کد راهکار هایی را ارائه داده تا بتوانید کاهش پینگ در کالاف دیوتی موبایل را انجام دهید.

کاهش پینگ در کالاف دیوتی موبایل

بازی کالاف موبایل هم همانند سایر گیم های موجود در فضای مجازی، نیازمند یک اتصال اینترنت است تا بتواند به سرور های آنلاین خود متصل شده و کاربر را به بازی خود، بتواند وصل کند. از آنجایی که دخالت اینترنت در این بازی کاملا مطرح است، یکی از مشکلات اصلی به نام پینگ بالا ممکن است برای گیمر نمایان شود قبل از هر سخنی ابتدا شما را با پینگ آشنا خواهم کرد.

معنای پینگ چیست؟

پینگ یا Ping به معنای میزان تاخیر در پاسخ بین دستگاه و سرور دریافت کننده بسته است ، در بازی های آنلاین پینگ یعنی میزان تاخیر در پاسخ دهی بین دستگاه گیمر و سرور بازی.

پینگ در کالاف دیوتی موبایل

هرمقدار که واحد پینگ افزایش پیدا کند به معنی عدم کیفیت در سرویس اینترنت متصل است و پینگ بالا یعنی تاخیر زیاد حین دریافت پاسخ از سرور. اگر شما گیمر باشید و علاقه مند به بازی های آنلاین هستید باید بدانید که هرچقدر پینگ شما در بازی کم باشد کیفیت و عملکرد شما در بازی بهتر خواهد شد و میزان سرعت در پاسخ دهی بین دستگاه شخص و سرور بازی به خوبی افزایش می یابد اما اگر عدد پینگ بالا باشد باید راه و چاره ای اندیشید تا که سرعت پینگ را تا حد مناسبی کاهش داد، گاهی اوقات نیز راهی جهت کاهش پینگ از یه حدی وجود ندارد و باید بدانید که ارائه دهنده سرویس شما از کیفیت خوبی برخوردار نیست.

عوامل تاثیر گذار در پینگ

یک سری عوامل در مشخص نمودن اندازه پینگ تاثیر گذار هستند، مواردی که بیشترین تاثیر را دارند عبارتند از :

 • شرکت ارائه دهنده سرویس اینترنت
 • محل جغرافیایی
 • سرعت اتصال و پهنای باند

مواردی که ذکر شد بیشترین و اصلی ترین دلایل مشخص کردن میزان پینگ در بازی را دارند. اگر نیاز به سرویس پینگ خوب و سرعت اتصال بالایی دارید هر سه مورد ذکر شده را قبل از خرید اینترنت باید بسنجید که البته این موضوع یک بحث تخصصی است و شاید به راحتی قادر نبود که سرویس هارا تست کرد.

روش های کاهش پینگ در کالاف موبایل

بر فرض مثال گاهی اوقات دیده اید که با پینگ 60 بازی را شروع کرده اید و تقریبا شرایط خوبی را در بازی دارید اما در بتل رویال و یا مولتی پلیر کالاف دیوتی موبایل ناگهان پینگ شما به 100 یا حتی بیشتر افزایش پیدا می کند و بازی شما دچار کندی می شود مثلا حریف را کشته اید، ناگهان بعد از چند ثانیه متوجه می شوید که شما مرده اید و یا حتی گاهی اوقات حین خرید سی پی تراکنش شما به علت عدم دریافت پاسخ یا طولانی شدن فرایند لغو می شود. این اتفاق به علت بالا رفتن پینگ شما و افزایش مدت زمان پاسخ سرور به دستگاه شما است. راه حل هایی وجود دارد که پینگ شما را کاهش می دهد و یا در بهترین حالت پینگ را به ثبات می رساند. یعنی اینکه اگر با پینگ 50 وارد بازی شده اید همان پینگ، در بازی کالاف دیوتی موبایل حفظ خواهد شد و نگرانی گیمر از بالا رفتن پینگ از بین خواهد رفت. همچنین راه کار های دیگه ای مثل حذف کش بازی کمک می کنه تا بهترین حالت بازی روی موبایلتون اجرا کنید.

استفاده از نرم افزار Game Booster

این نرم افزار باعث می شود که کش های بازی که همان فایل های موقت هستند که توسط برنامه ساخته می شوند و عمل خاصی ندارند حذف شود تا سرعت اجرای بازی شما بهتر شود، Game Booster با بکارگیری روش هایی باعث می شود تا بازی با حداکثر سرعت در گوشی اجرا شود. قبل از اینکه وارد بازی بشید با این برنامه بازی مد نظرتون رو بوست کنید که بازی جذاب تر بشه.

یکی دیگر از نرم افزار هایی که پینگ شما را به ثبات می رساند و باعث جلوگیری از افزایش پینگ بازی کالاف دیوتی موبایل می شود نرم افزار Gaming Anti Lag tool است و بازخورد زیادی را از سوی کاربران گیمر تا کنون دریافت کرده است و کار کردن با این برنامه بسیار ساده و روان است.

نرم افزار Gaming Anti Lag tool

این نرم افزار با داشتن یک سیستم هوشمند باعث می شود که لگ بازی شما تا حد محسوسی کاهش پیدا کند و سعی می کند بازی را نسبت به اینترنتی که دارید به کمترین میزان Ping برساند و همچنین از افزایش ناگهانی Ping حین بازی جلوگیری می کند. در واقع خیال بازیکن را حین کالاف دیوتی موبایل و یا هر بازی آنلاین دیگری برای مشکل پینگ تا حدودی راحت می کند.

این برنامه پینگ 90 را تا 70 کاهش می دهد و نمی گذارد که عدد بالا تر از این میانگین برود تا بازی دچار اختلال در عملکرد گردد و طبیعتا هر چقدر این عدد به ثبات برسد و پایین تر باشد بازی از سرعت بهتری برخوردار خواهد شد.

کاهش پینگ با SUPER Ping Gamer

نرم افزاری که برای کاهش پینگ معرفی می کنیم Super Ping Gamer هست که پس از نصب و وارد شدن به برنامه حالت های مختلف پینگ را نشان می دهد یعنی با استفاده از یک سری متود و کلک هایی که می توانید روی بازی انجام دهید سرعت عمل خوبی را در بازی کالاف دیوتی یا هر گیم آنلاین دیگری بدست آورید.

 

یک سری راه کار های دیگری نیز جهت کاهش و تنظیم بهتر پینگ وجود دارد که می تواند تاثیر مناسبی را برای شما به رقم بزند. Restart کردن مودم یا موبایل دیتا، قطع VPN یا پروکسی حین بازی، حذف سایر دستگاه های متصل به شبکه و چندین ریزه کاری های دیگر که تمامی این موارد درتغییر عدد پینگ تاثیر مثبتی دارند

باز هم گفته می شود که بیشترین عملکرد مربوط به شرکت ارائه دهنده سرویس می باشد که اگر سرویس خوبی را ارائه دهد حتی نیازی نیست که هیچ اقدامی جهت کاهش پینگ انجام دهید و در حالت عادی شما پینگ مناسبی را در بازی خواهید داشت.

تاثیر فیلتر شدن کالاف دیوتی موبایل بر پینگ بازی

طی مقاله ای در فروشگاه جم کد به فیلتر شدن کالاف دیوتی موبایل در ایران تاریخ مهر 1401 پرداختیم و توی اون مقاله توضیحات کامل و روش های رفع فیلتر این بازی رو توضیح دادیم اما خب باز هم میخواهیم بررسی کنیم که آیا فیلتر شدن این بازی بر افزایش پینگ تاثیر دارد؟ پاسخ به این سوال قطعا مثبت است.

وقتی که بازی فیلتر می شود سرور های درون بازی نمی توانند پینگ برای سرویس ارائه دهنده اینترنت ارسال کنند زیرا درخواستی که از سمت بازیکن به سرور های بازی کالاف ارسال می شود به علت فیلتر و مسدود بودن آن ها هیچ درخواستی را نمی توانند مشاهده کنند که به آن پاسخ بدهند و شما با تایم ارور مواجه خواهید شد که به معنای اتصال ناموفق به سرور های بازی می باشد.

حالا قطعا به این فکر می کنید که آیپی خود را تغییر بدهید تا محدودیت های فیلترینگ را دور بزنید، بحث از اینجا جدی تر می شود که شما با تغییر دادن آیپی خود عملا پینگ بازی را به طور چشمگیری افزایش خواهید داد و اگر وارد بتل های بازی شوید خواهید دید که لگ هایی درون بازی مشاهده می شود که بخاطر فعال بودن پروکسی دستگاه شما است؛ از این رو امکان دارد که اکانت شما به علت تغییر آیپی ربات شناخته شود و سیستم هوش مصنوعی اکانت شما را بن کند پس ارزش ریسک کردن در این مورد بی فایده است.

دیدگاهی در مورد “کاهش پینگ در کالاف دیوتی موبایل

 1. Cod.Masoud گفت:

  من با نت مودم پینگ خوبی ر‌و از بازی کالاف دریافت میکنم

 2. Mgh گفت:

  اقا من ی مشکلی دارم این سیزن هرکار کردم پینگم زیر ۱۵۰ نیومد و کلا گند زده ب انیورسری در حالی ک یه نفر دیگه همزمان با من با ی موبایل دیگه و با یه وای فای پلی میده و پینگش حدود۶۰ ه ممنون میشم راه حل بدید

  1. مدیریت سایت | جم کد گفت:

   سلام دوست عزیز
   این مشکل میتونه به دو علت مربوط باشه
   1- نرم افزار هایی توی موبایل شما وجود داره که از اینترنت شما استفاده می کنند و اون لحظه هم از طریق اون نرم افزار ها اینترنت شما درگیره و هم از طرف دیگه پینگ سرور بازی خیلی دیر برای شما دریافت میشه
   2- نت موبایل رو تغییر بدین

  2. عبدالله گفت:

   سلام . گوشی رو 4G Only تنظیم کنید

 3. Sajjad گفت:

  من پینگم 60 ولی ضعیفه انمی میمره ولی بجاش من مردم

  1. مدیریت سایت گفت:

   سلام سجاد عزیز
   مشکل از پهنای باند اینترنت شماست در حالی که پینگ 60 ( نرمال ) هست پهنای باند به خوبی کشش دیتا هارو نداره

 4. محمدرضا گفت:

  سلام من قبلا گوشیم فرق داشت پینگم خوب بود الان گوشی جدید خریوم پینگ افتضاح میده درحالی که نمیشه گیم داد لطفا یه راه حل بدین
  سیمکارت هم یکی بود رو دوتاگوشی

  1. مدیریت سایت گفت:

   سلام وقت بخیر ، شبکه تلفن همراه رو بررسی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.